ĀGENSKALNĀ PIE MĀRAS DĪĶA, CIECERES IELĀ.

Labākā vieta, labākajā vietā.

Ar īpašu pieeju un augstākā līmeņa
attieksmi pret būtisko.

ĀGENSKALNĀ PIE MĀRAS DĪĶA, CIECERES IELĀ.

Labākā vieta, labākajā vietā.

Vienas no skaistākajām mājām Rīgā.
Tavējās.

ĀGENSKALNĀ PIE MĀRAS DĪĶA, CIECERES IELĀ.

Labākā vieta, labākajā vietā.

Vienas no skaistākajām mājām Rīgā.
Tavējās.

Jaunais Āgenskalns –
"Hagen Quarters“

PAR HAGEN

2020. gadā Rīgas sirdī Āgenskalnā pie Māras dīķa tiks aizsākts Igaunijas uzņēmuma „Kaamos“ pirmais  projekts Latvijā – „Hagen Quarters“. Daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas atradīsies teritorijā gar Cieceres ielu, paredzot. 51m2 līdz 117m2 dzīvokļu izbūvi. „Hagena“ nami piešķirs jaunu elpu vēsturiskās teritorijas attīstībā, apvienojot kvalitāti, vietu un attieksmi vienā projektā. „Kaamos“ uzņēmuma jaunais projekts neaprobežosies tikai ar augstākās kvalitātes dzīvokļiem, paredzot visu nepieciešamo ikvienam topošajam iemītniekam, bet nodrošinot arī labiekārtotu apkārtējo vidi — iespēju satikties ar dabu teritorijā ap Māras dīķi.

“Dažkārt var apceļot visu pasauli, lai saprastu, ka dārgumu lāde ir aprakta pie mājas durvīm”. /Paulu Koelju/

„Hagena“ namu dārgumu lāde ir pildīta ar dažādām, unikālām priekšrocībām, kas izceļ Āgenskalnā radīto pērli citu starpā. Daudzdzīvokļu ēkas vizuālajā tēlā būs redzams mūsdienu arhitektūras un būvniecības pieskāriens, kas radīts, izmantojot energoefektīvus, modernus un tehnoloģiski progresīvus materiālus un metodes, piešķirot projektam ilgtermiņa kvalitātes garantu.

„Hagena“ kvalitātes
(t)elpa

„Hagena“ projekta dzīvokļi būs ar skatu uz apzaļumoto Cieceres ielu vai autentisku panorāmas skatu uz parku. „Hagena“ namus par mājām sauks ne tikai ģimenes, kurām svarīga lokācija, personīgā attieksme un parks aiz mājas durvīm, bet arī tie, kuri novērtēs Rīgas centra tuvumu, Āgenskalna rajona straujo attīstību un piedāvātās zaļās vides iespējas. Unikālā un vēsturiskā Māras dīķa vide ļaus relaksēties ūdens tuvumā, atpūsties pastaigās pa parka teritoriju vai novērot gadalaiku maiņas dabā, neizbraucot no pilsētas.

Pilsētas pulss un zaļās miera oāzes ainava – personības vitalitātes, attīstības un dzīves filozofijas iemiesojums.

VĒSTURE

Fabrikas „Aurora“ fasādes fragments, kas tiks atjaunots.

Sava laika šiks un modernisms

XIX gadsimta mijā Māras dīķa ieskauts tapa fabrikas „Aurora“ komplekss ar savam laikam modernu fabriku ar zeķu adīšanas, šūšanas un apdares iekārtām. Vēsturisko kompleksu 1901. gadā projektēja pazīstamais arhitekts Vilhelms L. Bokslafs. Uzņēmums  šobrīd ir mainījis telpas, bet mēs ticam, ka vēsturiskais mantojums, kas iedēstīts šajā apkaimē un zemē, licis pamatus teritorijas attīstībai. Mēs vēlamies atjaunot teritorijas dinamiku un attīstīt jaunu projektu, kas harmoniski iekļaujas esošajā vidē un pilnveido reiz aizsākto teritorijas attīstību. Ar cieņu pret vēsturi, kadreizējā apbūvē tapušais vēsturiskais rūpnīcas korpuss tiks atjaunots – 51 000 bijušās Cieceres ielas fabrikas fasādes ķieģeļu ir saglabāti. Katrs no tiem tiks rūpīgi atjaunots ar Āgenskalnā bāzēta uzņēmuma palīdzību un izmantots jaunajā projektā, atjaunojot vēsturisko fasādi.

Āgenskalna vēsturiskais kultūras kanons pārsteidz, iedvesmo, atklāj un paver svaigu skatu un telpu ik dienas no jauna.

20. gadsimta sākumā tapis fabrikas „Aurora" plānojums, kas netika pabeigts.

Karla Grasa glezna „Skats ceļā uz Māras dzirnavām pie Rīgas kādā 1792. gada pavasara vakarā”

Kadrs no 1970. gada Rīgas Kinostudijas filmas „Vella kalpi“.

Āgenskalna dzirnavas

Māras ezeru mēs šodien saucam par Māras dīķi, bet viduslaikos pie šīm ūdenstilpnēm atradās dzirnavas, kurām bija liela nozīme Rīgas dzīvē, saimniecībā un aizsardzībā. Dzirnavas cēlis Zobenbrāļu ordenis 13. gadsimtā, tās pastāvējušas līdz pat XX gadsimtam. No Māras dīķa iztek Mārupīte, kuras krasts ir arī vieta, kur sākās Latvijā tik populārais stāsts par "Vella Kalpiem", kas, Rutku Tēva aprakstīti, aizstāvēja Rīgu poļu-zviedru kara laikā un viņu citadele "Velna dzirnavas" patiesībā ir "Māras dzirnavas". Vēsturiskais romāns zina stāstīt, ka tieši pateicoties Rīgas aizstāvju drosmei, dzirnavas netika izpostītas, tādēļ mēs ticam, ka spēks, enerģija un laikmetīgums, kas iemieso Māras dīķa apkaimi, strāvos caur tās iedzīvotājiem un mājām, kas būvētās uz dzirnavu pamatiem.

INTERJERS

Mūsdienīga interjera dizaina aktuāla tendence ir individualitāte, ekskluzivitāte un piemērotība.

"Dzīvokļu interjeri radīti, iedvesmojoties no Māras dīķa apkārtnes modernisma villām, tos savienojot ar industriālās arhitektūras loftu stilu, kopumā izveidojot unikālu stila kompozīciju."

/Interjera dizainere – Iveta Lūse/

„Hagen Quarters“ eksterjerā dominēs smilškrāsas ķieģeļi saskaņā ar metāliski industriālajiem toņiem, savukārt dzīvokļu interjers radīts, atsaucoties kā uz eksterjera detaļām, tā vēsturisko ainavu. Tas veidots gaišs un mājīgs, ļaujot telpās justies plaši un ērti. Izvēlētie apdares materiāli un krāsu toņu salikumi rada mūsdienīgu vidi, ko var papildināt ar jebkura stila mēbelēm, aizkariem un citiem interjera elementiem, radot sev atbilstošu un piemērotu dzīves telpu.

“Hagena” namos būs pieejami dzīvošanai gatavi racionāla plānojuma dzīvokļi ar pilnu iekšējo apdari, būvniecībā izmantojot ilgtspējīgus un ekoloģiski augstākās kvalitātes materiālus.

Dzīvokļu interjeriem izstrādātas 4 koncepcijas. Pamatkoncepts, kurā dominē koks un gaišie toņi, piemērota visplašākajam cilvēku lokam, 3 alternatīvi – tonāli atšķirīgi interjera dizaina koncepti: Baltic Beige jeb gaišie smilšu toņi, Nordic Grey jeb pelēkā toņu gamma un Oriental Cinnamon jeb siltie kanēļa toņi – piemēroti izvēlīgajiem un drosmīgajiem.

LOCATION 360° / Google maps

Māras dīķis / 360° view

APKĀRTNE

Dabas oāze pilsētas centrā –
Māras dīķis

Ar vēsturi, kas sniedzas līdz pat 13. gadsimtam, kad Māras dīķī darbojušās dzirnavas, 5 ha lielais dīķis joprojām vilina apkārtējos ar neskartajām dabas ainavām, krāšņo pīļu bariem un bagātīgajām ūdens veltēm. Sportiskie novērtēs ~2 km labiekārtoto celiņu ap Māras dīķi un bezmaksas vingrošanas laukumu — varam apliecināt, ka tas būs tavs iemīļotākais maršruts rīta krosiņam, braucienam ar velosipēdu vai pastaigai ar mājdzīvnieku.

Dīķim piegulošais 11 ha plašais Māras dārzs būs lieliska zona atpūtai ģimenes lokā — vai tas būs svētdienas pikniks, vērojot makšķerniekus zvejojam līdakas, vai kāds no brīvdabas sporta vai muzikālajiem pasākumiem. Romantiskie novērtēs ikvakara saulrietu aiz dīķa koku galotnēm. Šeit iespējas atradīsies ikvienam! Arī tad, ja vēlies pabūt vienatnē, meditēt vai netraucēti lasīt iecienītāko romānu uz parka soliņa.

Viens no Āgenskalna dārgumiem ir vēsturiskā jūgenstila ēka pašā centrā — Āgenskalna tirgus, kas atrodas 1km attālumā no „Hagen” namiem. Vasaras sezonā teritorijā pie tirgus iespējams iegādāties svaigus Latvijas lauku labumus, mieloties ar street-food produkciju, satikties ar draugiem un baudīt koncertus. Pavisam drīz tirgus ēka tiks atjaunota, verot durvis apmeklētājiem visa gada garumā.

Teritorija ap tavām jaunajām mājām būs droša un ērta jebkurā diennakts laikā — dīķis tiek izgaismots vakara tumšajā laikā, bet 6 izejās no Māras dīķa sabiedriskais transports un taksometri pieejami pāris soļu attālumā. Attīstītā infrastruktūra nodrošinās visu tev nepieciešamo — 1 minūtes gājiena attālumā atrodas renovēts bērnudārzs, 5 minūšu brauciena attālumā — Rīgas Angļu ģimnāzija, 2 minūšu brauciena attālumā — lielveikals un neskaitāmas omulīgas kafejnīcas, specializēti butiki un vēsturiski muzeji.

oksana

Oksana Pedele

Pārdošanas vadītāja


oksana.pedele@kaamos.lv
+371 27744500
 
 
KONTAKTI

„Hagen Quarters” attīstītājs ir Igaunijas uzņēmums „Kaamos“ — Ziemeļeiropas kvalitātē balstīts uzņēmums, kas nodarbojas ar nekustamo īpašumu attīstīšanu un būvniecību. Uzņēmuma 17 gadu pieredzē realizēti neskaitāmi projekti Igaunijā, Somijā, Gruzijā un Baltkrievijā.

„Hagen Quarters” būs pirmais „Kaamos“ projekts Latvijā, kura realizācijā tiks ņemti vērā „Kaamos“ pamata principi — radīt mājas, kas harmoniski iekļaujas apkārtējā vidē ar pietāti pret vēsturisko mantojumu, apvienojot to ar moderniem un inovatīviem risinājumiem.

PIETEIKTIES JAUNUMIEM